Magix s.r.o.
O Společnosti Servery a stanice Vývoj aplikací Internetové projekty Podpora
Produkty
Magix Firewall
Magix File Server
Magix Application Server
Magix Office Connector
Ceník
Články o Linuxu
Studie: PC s Windows bez záplat přežije na internetu 20 minut
IBM usiluje o standarizaci v oblasti instalace software
Vznikla nová česká stránka zaměřená na multiplatformní OpenSource program Blender.
Hybridní architektura sítě složená z linuxových serverů a připojených windowsových a linuxových počítačů je dnes běžným a velmi efektivním řešením ve většině podnicích, kde nejsou kladeny speciální požadavky na integraci serverů s proprietárním software (např. podnikový systém vyžadující windowsový server). Hlavním důvodem pro nasazení Linuxu je vždy větší důvěra znalých odborníků v bezpečnost ale také cena.
Vize linuxových aplikací
Windows je zpravidla nepostradatelným operačním systémem pro komerční aplikace, které nemají podporu jiných operačních systémů (některé účetní programy, MS Office apod.). Vzhledem k současným technologiím je však pouze otázkou času, kdy se stane nezávislost software na platformě samozřejmostí. Na linuxu existuje velké množství volného software, který sice není zpravidla tak sofistikovaný jako komerční, ale pro běžné používání je postačující. Vzhledem k tomu, že je bezplatný a stále se vyvýjí, lze očekávat, že časem plně zastoupí komerční sourozence.
Emulátory Windows
Dosavadní potřeby windowsových aplikací daly vzniknout na Linuxu emulátorům Windows. Nelze je pokládat za stoprocentní náhražku a pro některé aplikace je jejich nasazení vyloučeno, ale pro méně náročné aplikace jsou vyhovující. V případě potřeby je možné instalovat aplikaci pro windows na aplikační server s operačním systémem linux. Opačné řešení (linuxová aplikace na windows) provozovat možné není. I to je důkazem kvalit Linuxu.